Exteriérové žalúzie

Dokonalá regulácia

exteriérové žalúzie dokonalá regulovateľnosť svetla a slnečného žiarenia

Vonkajšie hliníkové žalúzie sú najpoužívanejší exteriérový tieniaci prvok. Plynule regulujú prirodzené osvetlenie, dokonale zachytávajú priame slnečné žiarenie a chránia  pred jeho škodlivými účinkami. Použiť ich viete ak potrebujete zatieneniť okná rodinných domov, ale aj administratívnych či komerčných budov.

vonkajsie zaluzie bratislava vonkajsie tienenie sojka zilina zaluzie na terasu

TYPY EXTERIÉROVÝCH ŽALÚZIÍ

vonkajsie-zaluzie-bratslava zilina

Z90 / Z70 ​

VONKAJŠIE HLINÍKOVÉ ŽALÚZIE

Žalúzie Z70, Z90 majú lamely v tvare Z, ktoré umožňujú lepšiu domykateľnosť ako pri lamele v tvare C. Na spodnej strane sú lamiel je tesnenie znižujúce hlučnosť.

vonkajsie-zaluzie-bratslava zilina sojka

C65 / C80

VONKAJŠIE HLINÍKOVÉ ŽALÚZIE

Žalúzie s lamelou C65, C80 sú najrozšírenejším typom. Sú osadené lamelami v tvare C, ktoré sú vedené po stranách vo vodiacich lištách.

exterierove-zaluzie-zilina-cadca-banska-bystrica bratislava

EXT50 / INT50 / EXT 50-V

VONKAJŠIE HLINÍKOVÉ ŽALÚZIE

Žalúzie EXT50 vedené bočným oceľovým lankom. Horný profil spolu s balom lamiel je perkrývateľný krycím plechom. Žalúzia INT50 je bez vodiacich laniek.

Výhody exteriérových žalúzií

Vonkajšie hliníkové žalúzie majú niekoľko významných výhod. Obľúbená voľba exteriérového tienenia. Po prvé, tieto žalúzie prispievajú k zvýšeniu energetickej účinnosti v domácnosti. Izolácia poskytovaná hliníkovým materiálom znižuje tepelné zisky počas letných mesiacov a tepelné straty počas zimy. To vedie k nižším účtom za energiu a pohodlnejšiemu životnému prostrediu. Hliníkové žalúzie okrem úspornosti poskytujú aj presné ovládanie svetla. 

Lamely sú nastaviť tak, aby prepúšťali správne množstvo prirodzeného svetla, obmedzovali oslnenie a poskytovali súkromie.  

Ďalej sú exteriérové hliníkové žalúzie známe svojou odolnosťou a dlhou životnosťou. Na rozdiel od iných materiálov exteriérové hliníkové žalúzie disponujú odolnosťou voči vyblednutiu, skrúteniu a poškodeniu vlhkosťou či slnečným žiarením. Ideálna voľba do vonkajších priestorov a oblastí s vysokou vlhkosťou. Navyše ich odolnosť voči opotrebovaniu zaistí, že si zachovajú svoju estetickú príťažlivosť po celé roky.

Údržba a čistenie exteriérových žalúzií

Ak chcete zabezpečiť dlhú životnosť a optimálny výkon je potrebné ich udržiavať. Jedným z najjednoduchších a najúčinnejších postupov údržby je pravidelné čistenie. Utierajte žalúzie mäkkou handričkou alebo prachovkou na týždennej báze odstráňte prach a nečistoty, ktoré sa časom nahromadili.

Pri čistení vonkajších hliníkových žalúzií sa vyhnite použitiu agresívnych chemikálií, ktoré môžu poškodiť povrch žalúzií. Použite jemnú mydlovú vodu alebo špecifické čistiace prostriedky na hliníkové žalúzie / materiály. Tieto riešenia pomáhajú účinne vyčistiť žalúzie bez toho, aby spôsobili akúkoľvek škodu.

Vonkajšie žalúzie potrebujú mazať.  Aplikácia lubrikantov na silikónovej báze na mechanizmy žalúzií zabezpečuje plynulý chod a bráni vzniku hrdzi či korózii. Toto vykonávajte pravidelne, najmä ak sú žalúzie vystavené nepriaznivým poveternostným podmienkam.

získajte

Bezplatné cenové RIEŠENIE NA MIERU

Pokiaľ ide o vytvorenie pohodlnej a príjemnej atmosféry a vhodného zatienenia, správny výber tienenia je kľúčový.