Samostatne stojaca markíza

Rýchle a elegantné riešenie

dodajte vašej terase osobitý štýl

Samostatne stojaca markíza dokáže zatieniť väčšie plochy terás, balkónov ale aj presklenných plôch / výkladov. Taktiež dotvára architektonický vzhľad objektu a stáva sa jeho neodeliteľnou súčasťou. V našom portfóliu nájdete množstvo typov, ktoré vyhovejú všetkým požiadavkám.

Ovládanie markíz je veľmi jednoduché. Základným typom je ovládanie kľukou. V prípade väčšieho počtu markíz alebo markízy s väčšou plochou je pohodlnejšie motorické ovládanie so spínačom alebo diaľkovým ovládaním. Žiadaným doplnkom dnes je čidlo, ktoré automaticky stiahne markízu pri veľkom vetre a zabráni tak jej poškodeniu.

samostatne stojaca markiza

TYPY SAMOSTATNE STOJACÍCH MARKÍZ

ARCADIA

SAMOSTATNE STOJACA MARKÍZA

Samostatná dvojitá výsuvná markíza, ktorá je pripevnená na železnú konštrukciu. Markíza je vhodná na sezónne zatienenie veľkých plôch, reštauračných terás, kaviarní a pod. Systém Pro ARCADIA môžete použiť dva typy markíz, a to ALANIS alebo SIRCOMA. Maximálna šírka: 6000 mm Maximálny výsuv: 3000 mm

GIARDINO

SAMOSTATNE STOJACA MARKÍZA

Maximálna šírka: 6000 mm Maximálny výsuv: 6000 mm
exteriérové tienenie bratislava bez zálohy

Výhody samostatne stojacej markízy

Voľne stojace markízy sú obľúbenou voľbou mnohých majiteľov domov a firiem vďaka ich všestrannosti a funkčnosti. Tieto markízy poskytujú tieň a ochranu pred prírodnými živlami a dotvárajú celkový vzhľad akéhokoľvek vonkajšieho priestoru. Ako každá iná konštrukcia, aj voľne stojace markízy však vyžadujú pravidelné čistenie a údržbu, aby sa zabezpečila ich dlhá životnosť a optimálny výkon.

Údržba a čistenie samostatne stojacej markízy

Pravidelné čistenie je pre voľne stojace markízy nevyhnutné z niekoľkých dôvodov. Po prvé, nahromadenie nečistôt, prachu, peľových častíc či exkrementov, časom spôsobuje poškodenie látky a štruktúry markízy. Tieto častice pôsobia ako abrazíva, opotrebávajú látku a oslabujú jej celistvosť. Okrem toho, ak to necháte bez dozoru, nečistoty sa môžu usadiť v tkanine, čo sťažuje čistenie a môže spôsobiť trvalé škvrny.

Okrem toho pravidelné čistenie zabraňuje rastu plesní a iných škodlivých organizmov. Týmto organizmom sa darí vo vlhkom a špinavom prostredí a ak sa na vašej markíze uchytia, môžu spôsobiť zmenu farby, znehodnotenie a nepríjemný zápach. Pravidelným čistením voľne stojacej markízy môžete eliminovať podmienky, ktoré podporujú rast týchto organizmov a udržiavať zdravý a hygienický vonkajší priestor. Čistenie voľne stojacej markízy pomáha zachovať jej estetickú príťažlivosť a dlhú životnosť. V priebehu času nečistoty a špina spôsobujú že látka je matná a vyblednutá, čo zhoršuje celkový vzhľad vášho vonkajšieho tienenia.

Pravidelným čistením markízy obnovíte žiarivé farby a zabezpečíte, aby naďalej zvyšovala vizuálnu príťažlivosť vášho exteriéru. Okrem toho, správne čistenie a údržba predĺžuje životnosť vašej voľne stojacej markízy, čo vám z dlhodobého hľadiska ušetrí peniaze

získajte

Bezplatné cenové RIEŠENIE NA MIERU

Pokiaľ ide o vytvorenie pohodlnej a príjemnej atmosféry a vhodného zatienenia, správny výber tienenia je kľúčový.