Vertikálne žalúzie

Elegantné tienenie pre každý interiér

dizajnové tienenie veľkých okien

Vertikálne žalúzie už roky patria medzi obľúbený typ interiérového tienenia, predovšetkým pre tienenie veľkých okien či presklenných stien.  Vhodné pre komerčné priestory ako sú kancelárie, ambulancie …

latkove vertikalne zaluzie rolety bratislava sojka company zilina tienenie bratislava

TYPY VERTIKÁLNYCH ŽALÚZIÍ

zaluzie a rolety bratislava sojka zilina vertikalne tienenie pre interier

STANDARD

Vertikálne žalúzie určené pre zatienenie veľkých okien, presklených stien, alebo aj ako deliaci prvok veľkých miestností. Možnosť osadenia látkovou lamelou o šírke 127 mm, 89 mm alebo plastovou lamelou.

zaluzie a rolety bratislava sojka zilina vertikalne tienenie pre interier vertikalne zaluzie na mieru

LUX

Vertikálne žalúzie s oblým profilom určené pre zatienenie veľkých presklených stien, okien alebo pre predelenie veľkých miestností. Možnosť osadenia látkovou lamelou o šírke 127 mm, 89 mm alebo plastovou lamelou.

zaluzie rolety bratislava tieniaca technika interier

Výhody vertikálnych žalúzii

Vertikálne žalúzie ponúkajú niekoľko výhod z hľadiska funkčnosti. Po prvé, poskytujú kontrolu nad množstvom svetla, ktoré vstupuje do miestnosti. Nastavením uhla lamiel môžete prepúšťať toľko svetla, koľko chcete, vďaka čomu sú ideálne pre spálne, ambulancie alebo kancelárie.

Vertikálne žalúzie navyše ponúkajú súkromie tým, že blokujú výhľad zvonku a zároveň umožňujú prirodzenému svetlu prenikať do miestnosti. Ďalšou výhodou je ich energetická nenáročnosť. Pomáhajú izolovať miestnosť zadržiavaním vzduchu medzi oknom a žalúziami, čo môže pomôcť znížiť náklady na energiu tým, že v lete je miestnosť chladnejšia a v zime teplejšia. Jednoducho sa ovládajú a udržiavajú. Dajú sa jednoducho otvárať a zatvárať pomocou šnúry alebo prútika.

Údržba a čistenie vertikálnych žalúzii

Vertikálne žalúzie, ako každý iný predmet v domácnosti, vyžadujú pravidelnú údržbu, pre zabezpečenie ich dlhej životnosti a optimálnej funkčnosti. Zanedbanie správneho čistenia a údržby môže mať významný vplyv na ich životnosť a funkčnosť. Postupom času sa na žalúziách môže hromadiť prach a nečistoty, čím sú menej účinné pri blokovaní slnečného žiarenia a narúšajú ich celkový vzhľad. Hromadenie prachu ovplyvňuje nielen vzhľad žalúzií, ale môže viesť aj k problémom s dýchaním u jedincov s alergiami alebo astmou. Okrem toho, ak sa nerieši, môže sa na mechanizmoch žalúzií hromadiť prach, čo spôsobí ich stuhnutie alebo ťažkosti s ovládaním. Zanedbanie údržby môžer viesť k rastu plesní, najmä v oblastiach s vysokou vlhkosťou. Pleseň poškodzuje nielen žalúzie, ale predstavuje zdravotné riziko aj pre ľudí v okolí. Pravidelným čistením a údržbou vertikálnych žalúzií je možné týmto problémom predchádzať a zabezpečiť čisté a zdravé prostredie.

Správne čistenie vertikálnych žalúzií zahŕňa systematický prístup. Začnite odstránením žalúzií z ich dráhy podľa pokynov výrobcu. Položte ich naplocho na čistý povrch alebo ich previažte cez šnúru na bielizeň. Začnite oprášením žalúzií pomocou vysávača s kefovým nástavcom alebo handričkou z mikrovlákna. To pomôže odstrániť voľné nečistoty a prach. Potom vyčistite žalúzie jemným čistiacim prostriedkom zmiešaným s teplou vodou. Namočte špongiu alebo handričku z mikrovlákna do mydlovej vody a jemne utrite každú lištu, začnite zhora a postupujte smerom nadol. Dávajte pozor, aby ste neaplikovali nadmernú silu alebo nedrhli príliš energicky, pretože to môže poškodiť žalúzie. Po vyčistení všetkých líšt opláchnite špongiu alebo handričku čistou vodou a utrite zvyšky mydla. Nakoniec nechajte žalúzie úplne vyschnúť na vzduchu, kým ich znova pripevníte k svojej dráhe.

získajte

Bezplatné cenové RIEŠENIE NA MIERU

Pokiaľ ide o vytvorenie pohodlnej a príjemnej atmosféry a vhodného zatienenia, správny výber tienenia je kľúčový.