Výklopné markízy

Aj do historického centra

výklopné markízy prispôsobiteľné & funkčné

Výklopné markízy sa pre svoj charakter používajú pre zatienenie výkladov, vchodov, okien na historických budovách, stánkov ale aj na zatienenie okien a malých balkónov. Dotvára architektonický štýl objektov a stávajú sa jeho neodeliteľnou súčasťou. V našom portfóliu nájdete veľké množstvo typov skladacích markíz, ktoré určite splnia všetky Vaše požiadavky a potreby..

exteriérové tienenie bratislava bez zálohy

TYPY VÝKLOPNÝCH MARKÍZ

výklopné markízy bratislava žilina bez zálohy sojka

UNION

Maximálna šírka: 5000 mm / maximálny výsuv: 1600 mm / BEZ KRYTU NÁVINU
výklopné markízy bratislava žilina bez zálohy sojka

UNION K

Maximálna šírka: 5000 mm / maximálny výsuv: 1600 mm / KAZETOVÁ
výklopné markízy bratislava žilina bez zálohy sojka

UNION B

Maximálna šírka: 5000 mm / maximálny výsuv : 700 mm / BEZ KAZETY
vyklopne markizy bez zalohy bratislava sojka zilina

Výhody výklopných / skladacích markíz

Jednou z hlavných výhod skladacích / výklopných markíz je ich schopnosť poskytnúť tieň a ochranu pred škodlivým UV žiarením. Či už relaxujete na terase, grilujete na záhrade alebo si jednoducho vychutnávate šálku kávy vonku, 

Výklopné markízy vám ponúkajú oddych od horiaceho slnka. Blokovaním priameho slnečného žiarenia vytvárajú pohodlné a zatienené prostredie, ktoré vám umožní užívať si vonku bez rizika spálenia alebo prehriatia. Okrem toho výrazne znižujú náklady na energiu tým, že zabránia prenikaniu slnečných lúčov do vášho interiéru. Týmto prirodzeným chladiacim efektom znižujú potrebu klimatizácie. 

Vďaka svojmu štýlovému a funkčnému dizajnu tieto markízy premenia obyčajnú terasu na tienenú a esteticky príjemnú plochu. Poskytujú všestranný priestor na zábavu hostí, organizovanie rodinných stretnutí alebo jednoducho vychutnávanie si pokojných chvíľ vonku. 

Údržba a čistenie výklopných / skladacích markíz

Na zabezpečenie dlhej životnosti a optimálneho výkonu skladacích markíz je nevyhnutná pravidelná údržba a starostlivosť. Pravidelné čistenie je kľúčové na odstránenie nečistôt, lístia a peľových častíc, ktoré sa môžu nahromadiť na povrchu markízy. Predíďte poškodeniu a zabezpečte bezproblémový chod markízy. Okrem toho je zásadná pravidelná kontrola markízy, či neobsahuje trhliny, uvoľnené časti alebo známky opotrebovania. 

Včasným riešením týchto problémov zabránite ďalším škodám a predĺžite životnosť výklopných markíz. Pre plynulý chod je dôležité aj mazanie pohyblivých častí skladacieho mechanizmu. To sa dá dosiahnuť použitím lubrikantu na báze silikónu, aby sa znížilo trenie a zabránilo sa vŕzganiu alebo lepeniu.

získajte

Bezplatné cenové RIEŠENIE NA MIERU

Pokiaľ ide o vytvorenie pohodlnej a príjemnej atmosféry a vhodného zatienenia, správny výber tienenia je kľúčový.