Exteriérové screenové rolety

Praktické & jednoduché

dokonalá ochrana pred slnkom

Exteriérové screenové rolety predovšetkým zatienia presklenné fasády a okná. Ochránia Váš domov pred slnečným žiarením, prenikom tepla a prehrievaním interiéru. Sú využiteľné aj k zatieneniu pergol, altánkov ale aj zimných záhrad či balkónov. Hlavnou prednosťou screenových roliet je predovšetkým použitie špeciálnych technických látok, ktoré umožňujú čiastočný prestup svetla do interiéru a vizuálny kontakt s okolím a zároveň dostatočné súkromie. V našom sortimente máme veľké množstvo typov, ktoré vyhovejú všetkým požiadavkam.

exterierove rolety screenove rolety bratislava

TYPY SCREENOVÝCH ROLIET

TARA PREMIO

SCREENOVÁ ROLETA

Moderný tieniaci prvok, ktorý nachádza využitie v tienení malých aj veľkých plôch až do rozmeru 6 × 3 m. Sú ideálne na tienenie pergol, zimných záhrad, kancelárskych budov či rodinných domov.

GHIBLI I

SCREENOVÁ ROLETA

S oblým celohliníkovým boxom. Tieniaca látka so spodným profilom vedená bočnými oceľovými lankami. Pri použití špeciálnej látky vizuálny kontakt s okolím.

UNION L

SCREENOVÁ ROLETA

Bez boxu – látka nie je krytá. Jednoduchá konštrukcia. Tieniaca látka so spodným profilom vedená bočnými oceľovými lankami. Vizuálny kontakt s okolím pri použití špeciálnej látky.

screenove rolety bratislava zilina exterierove tienenie sojka

Výhody exteriérových screenových roliet

Vonkajšie screenové rolety poskytujú niekoľko výhod, vďaka ktorým sa do nich oplatí investovať. Po prvé exteriérové screenové rolety Vás ochránia pred slnečným žiarením a škodlivým UV žiarením. Blokujú značné množstvo slnečného svetla, pomáhajú udržať vonkajší priestor chladný a pohodlný, najmä počas horúcich letných mesiacov. Bránia vyblednutiu nábytku a iných vonkajších prvkov spôsobeným dlhodobým vystavením slnečným lúčom.

Po druhé, vonkajšie screenové rolety poskytujú zvýšené súkromie. Či už máte zvedavých susedov, alebo si jednoducho chcete na svojom dvore vytvoriť odľahlú oázu, tieto screenové rolety vám pomôžu ochrániť váš vonkajší priestor pred zvedavými pohľadmi. Toto pridané súkromie vám umožňuje naplno si užívať vonkajší priestor bez toho, aby ste sa cítili odhalení alebo bez seba. A napokon, exteriérové screenové rolety prispievajú k energetickej účinnosti a úspore nákladov. Znížením množstva slnečného svetla, ktoré vstupuje do vášho domova, tieto rolety pomáhajú udržať interiér v chlade, znižujú potrebu klimatizácie a v konečnom dôsledku šetria náklady na energie. Okrem toho pôsobia ako bariéra proti tepelným stratám počas chladnejších mesiacov, čím ďalej zvyšujú energetickú účinnosť.

Údržba a čistenie exteriérových screenových roliet

Pre zabezpečenie dlhej životnosti a účinnosti exteriérových screenových roliet je nevyhnutná pravidelná údržba. Jedným z dôležitých aspektov údržby je pravidelné čistenie a utieranie prachu. Nahromadený prach a nečistoty ovplzvňujú nielen vzhľad screenových roliet, ale aj bráni ich funkčnosti. Pomocou mäkkej kefy alebo handričky odstráňte všetok prach a nečistoty, ktoré sa na roletách usadili, najmä počas peľovej sezóny. Okrem čistenia je kľúčová kontrola roliet, či nie sú poškodené alebo nenesú známky opotrebovania. V priebehu času sa komponenty vonkajších screenových roliet môžu poškodiť alebo uvoľniť. Pravidelné kontroly umožňujú včas identifikovať tieto problémy a prijať vhodné opatrenia, ako je oprava alebo výmena poškodených komponentov exteriérových screenových roliet, aby ste zabezpečili, že rolety budú naďalej správne fungovať.

Pri čistení exteriérových screenových roliet sa vyhnite použítiu agresívnych chemikálií alebo abrazívnych čistiacich prostriedkov, ktoré poškodia povrch tkaniny screenových roliet. Vonkajšie screenové rolety si vyžadujú jemnejší prístup. Odporúča sa povysávať alebo použiť mäkkú kefku na odstránenie uvoľnených nečistôt a následne vyčistiť škvrny jemným čistiacim prostriedkom na tkaniny. Bez ohľadu na typ roliet je dôležité dodržiavať správne metódy čistenia. 

získajte

Bezplatné cenové RIEŠENIE NA MIERU

Pokiaľ ide o vytvorenie pohodlnej a príjemnej atmosféry a vhodného zatienenia, správny výber tienenia je kľúčový.