Japonské steny

Moderný dizajn & maximálna funkčnosť

japonské steny, dizajn inšpirovaný japonským minimalizmom

Japonské steny – posúvny systém interiérového tienenia. Prinášajú jedinečné spojenie moderného dizajnu s maximálnou funkčnosťou. Aj preto sú v súčasnom interiérovom dizajne hojne využívané a zaraďujú sa medzi najmodernejšie typy dekoračnej tieniacej techniky.
Posuvná tieniaca technika do interiéru je inšpirovaná japonským minimalizmom a pútavou hrou svetla a tieňa. Vďaka pestrému výberu látok rôznych farieb a textúr zladíte vzhľad interiéru podľa svojho vkusu a preferovaného štýlu. Šírka a počet látkových panelov sú voliteľné.

japosnké steny interiérové panelové posúvne tienenie tieniaca technika bratislava výmena okien robert sojka bez zalohy zilina interiérové tienenie na mieru
interiérová tieniaca technika na mieru bratislava vymena okien robert sojka zilina

JAPONSKÁ STENA

Japonské steny interiérový priestor zatieni, súčasne ale umožnia prestup dostatočného množstva svetla. Sú vhodné na zatienenie veľkých presklených plôch alebo na predelenie priestranných miestností.
interiérové látkové tienenie bratislava bez zálohy výmena okien robert sojka žilina

Výhody japonských stien

Japonské steny, vertikálne posúvne interiérové tienenie ponúka niekoľko výhod, ktoré z nich robia obľúbenú voľbu v interiérovom dizajne. Jednou z kľúčových výhod je ich priestorovo úsporný dizajn. 

Ďalšou výhodou japonských stien, vertikálného posuvného vnútorného tienenia je ich univerzálnosť a prispôsobiteľnosť. Materiály použité na japonské steny sú prispôsobiteľné tak, aby zodpovedali celkovej estetike miestnosti, čím zvyšujú všestrannosť dizajnu.

Japonské steny sú prispôsobiteľné tak, aby ovládali množstvo svetla vstupujúceho do miestnosti, čím vytvárajú upokojujúcu atmosféru. Okrem toho sa posuvné steny dajú zavrieť, aby sa vytvorili oddelené priestory v miestnosti, ktoré v prípade potreby poskytujú súkromie.

Táto funkcia je výhodná najmä v multifunkčných priestoroch alebo spoločných obytných priestoroch. Celkovo japonské steny poskytujú množstvo výhod vrátane priestorovo úsporného dizajnu, všestrannosti, možností prispôsobenia, lepšieho súkromia a ovládania svetla. Tieto vlastnosti z nich robia obľúbenú voľbu v modernom interiérovom dizajne. Správna starostlivosť, čistenie a údržba týchto posuvných tienidiel sú nevyhnutné na zabezpečenie ich dlhej životnosti a funkčnosti.

Údržba a čistenie japonských stien

Starostlivosť o japonské steny vrátane ich čistenia a údržby je nevyhnutná pre zachovanie ich krásy a funkčnosti. Na udržanie stien v dobrom stave je potrebné pravidelné utieranie prachu a čistenie. Keďže japonské steny pozostávajú z posuvných dverí a panelov, môže sa v nich časom hromadiť prach a nečistoty.

Pravidelné utieranie prachu na stenách mäkkou handričkou alebo prachovkou z peria pomôže zabrániť usadzovaniu nečistôt a zachovať ich vyhľad. 

Vyhnite sa používaniu agresívnych chemikálií alebo abrazívnych čistiacich prostriedkov, pretože môžu poškodiť materiál japonských stien. Pravidelné čistenie nielenže udržiava steny čo najlepšie, ale tiež pomáha predĺžiť ich životnosť.

Správna manipulácia a údržba posuvného mechanizmu japonských stien sú kľúčové pre zabezpečenie ich bezproblémového chodu. Posuvné dvere a panely japonských stien sa pri pohybe spoliehajú na systém koľajníc. Je dôležité udržiavať dráhy čisté a bez akýchkoľvek prekážok, ktoré môžu brániť posuvnému pohybu. 

Pravidelná kontrola koľajníc a odstránenie nečistôt pomáha zabrániť zaseknutiu alebo poškodeniu. Mazanie dráh lubrikantom na báze silikónu pomáha udržať ich hladký pohyb. Okrem toho je dôležité zaobchádzať s posuvnými panelmi opatrne, aby ste na ne nevyvíjali nadmerný tlak. Odporúča sa jemné a kontrolované pohyby, aby sa predišlo akémukoľvek náhodnému poškodeniu panelov japonských stien. Správnou údržbou posuvného mechanizmu budú japonské steny efektívne fungovať aj v nasledujúcich rokoch.

získajte

Bezplatné cenové RIEŠENIE NA MIERU

Pokiaľ ide o vytvorenie pohodlnej a príjemnej atmosféry a vhodného zatienenia, správny výber tienenia je kľúčový.